RSS Feed

Informacje o klubie

Pilźnieński Klub Fantastyki i Gier Fabularnych (RPG) to wyjątkowy miejsce stworzone przez pasjonatów z Pilzna, w którym przy kominkowym ogniu wysłuchasz opowieści pełnych przygód i magii, dowiesz się o nowościach ze świata Fantastyki, poznasz wspaniałe książki oraz ich autorów, ale przede wszystkim weźmiesz udział w doskonałej zabawie, której dostarczy ci świat wyobraźni i przemierzający go tajemniczy wędrowcy.

Pilźnieński Klub Fantastyki i Gier Fabularnych został założony przez grupkę osób, które chciały aby i Pilzno miało swój klub dyskusyjny zajmujący się szeroko rozumianą fantastyką.
W czasach kiedy komputer i wirtualny kontakt zaczęły dominować nasze życie, istnienie klubów dyskusyjnych, które stanowią wyśmienitą odskocznię od komputera, nabiera nowego znaczenia i dużej wartości.
 Spotkania klubowe odbywają się regularnie co tydzień. W ich ramach każdy może wyrazić chęć zapoznania się z dowolnym tematem w zakresie fantastyki. Odbyło się już szeregi projekcji filmowych, po których w świetnej atmosferze dochodziło do ożywionych dyskusji na temat klasyków kinowych. Wiele prelekcji na tematy „fantastyczne” wzbogaciło wiedzę niejednego słuchacza o prawdziwe rodzynki wiedzy science-fiction czy fantasy.

 Spotkania Klubu Fantastyki stanowią wyśmienitą okazję do zapoznania się z licznymi systemami gier fabularnych czy karcianych. Sami początkowo nie wierzyliśmy, że w Pilźnie może pojawić się grono osób chcących pograć w gry fabularne bez udziału komputera. Warto podkreslić fakt, że tego typu rozrywka niezwykle rozwija wyobraźnię i umiejętność pracy w zespole. Obecnie grupa spotyka się regularnie co tydzień zajmując się głównie Warhammerem Fantasy Role Play i Magic the Gathering. Chcielibyśmy, aby Klub Fantastyki z Pilzna mógł również brać czynny udział w krajowych konwentach.

 Czekamy na nowe osoby!

Możliwości jest naprawdę wiele. Warto od czasu do czasu zająć się czymś nie związanym z komputerami. : )
 

 

Zapraszamy!