RSS Feed
gru 10

Kataklizm zwiększa populację.

Posted on piątek, Grudzień 10, 2010 in Gry Komputerowe

Jaki kataklizm może zwiększyć populacje zamiast ją ograniczyć? Oczywiście tylko World Of Warcraft: Cataclysm – najnowszy dodatek do bijącego rekordy popularności MMO ze stajni Blizzard’a. Siódmego grudnia Azeroth powstało z popiołów i ożyło na nowo.

Co nowego i co ważniejsze – czy warto? Dodano dwie nowe grywane rasy (wilkołaki oraz gobliny), zwiększono maksymalny poziom postaci z 80 na 85 ale przede wszystkim przemodelowano sporą część świata, oraz dodano nowe, fantastyczne lokacje, pełne doskonale zaprojektowanych questów.
Po kilku dniach testów mogę powiedzieć tyle – po raz pierwszy od dawna Blizzard stworzył tak ciekawe lokacje i tak dynamicznie rozgrywające się questy, iż trudno się od nich oderwać. Nowa podwodna kraina to świetny pomysł wprowadzający element poruszania się we wszystkich płaszczyznach, a do tego bardzo efektowna i pełna ciekawych zadań.
Lokacje startowe nowych ras prezentują się również znakomicie. Mroczne, ale klimatyczne tereny Worgenow (wilkołaki) oferują świetną linię fabularną zadań tam zawartych i bardzo nastrojowe, odpowiednie dla tej rasy lokacje, podobnie jak równie dobrze zaprojektowane tereny goblinów.
Dodatek oferuje oczywiście wiele elementów zmieniających nieco mechanikę rozgrywki i usprawniających grę, które jednak oceniać będzie można dopiero z dalszej perspektywy. Te zmiany jednak, które można ocenić po kilku dniach rozgrywki, zasługują na uznanie i warte są polecenia.

Be the first to comment.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.