RSS Feed
lis 8

Deus Ex

Posted on poniedziałek, Listopad 8, 2010 in Gry Komputerowe

Czym jest Deus Ex? Jest to połącznie gry FPP z elemetami typowymi dla RPG (rozwój postacji, ale nie tylko, gdyż w przeciwiestwie do gier typu hack & slash, które też maja „elementy” RPG, tu jednak można ondnaleźć elementy prawdziwego RPGowego grania – świetną fabułę, klimat, nieliniowość, ciekawe postacie etc.).
Co jest najlepsze w Deus Ex? Dla mnie to genialna fabuła i świat trzymający klimat prawdziwego rasowego cyber-punk’a.


Tajemnicza choroba trawi ludzkość, tylko dla nielicznych starcza dawkowanej przez rząd szczepionki. Agent w ktorego ciele montowane są prototypowe implanty, wyrusza aby zbadać źródło zarazy, a przy okazji odkrywa tajenice, ktorych najmniej by sie spodziewał.

Świetne, klimatycznie wykonane lokacje, idelanie do gry pasująca muzyka, różne ścieżki jakimi możemy rozwiazywać zadania, od brutalnej siły, przez hakowanie, wlamywanie sie czy inne sposby inteligetnego rozwiazywania problemów. Alteratywne rezultaty różnych działań i kilka zakonczeń gry – Deus Ex to coś jedynego w swoim rodzaju! Jeśli lubisz klimat cyber-punk, cybernetykę, wielkie tajemnice i mistyczny klimat rodem z Blade Runnera czy Ghost In The Shell – to gra dla Ciebie.

Jesli ktos jednak grał lub chciałby grać w Deus Ex 2: Invisible War – nie polecam! Gra jest denna i w porówaniu z jedynką jest wręcz żałosna.

Do jedynki natomiast można na siec znaleźć pakiety nowych tekstur, ktore podrasowują nieco wizualnie grę. Sama gra jest z 2000 roku, więc fajerwerków graficznych nie ma co się spodziewać, ale wygląda nadal bardzo dobrze, zwłaszcza z nowymi teksturmi.
Załączam grafikę z okładki wraz z muzyką z menu startowego:
http://pl.youtube.com/watch?v=ZCk8ByyCsks

Nadchodzi tez powoli Deus Ex 3, ktory jest wielką niewiadomą, gdyż fani nie są pewni, czy bedzie w stylu kultowej jedynki, czy w stylu słabej dwójki. Oby to pierwsze. :]
http://pl.youtube.com/watch?v=66WXMUzkQ4k

Qba

Be the first to comment.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.