RSS Feed
cze 30

Starship Sanctuary – Znajdź swoje miejsce wśród gwiazd..

Posted on czwartek, Czerwiec 30, 2011 in Ciekawostki

Lubisz kosmos i zawsze chciałeś/chciałaś podróżować na statku kosmicznym? Gwiezdne wojaże, poznawanie nowych światów i tego co najlepsze w science-fiction to coś dla Ciebie?
W takim razie na pewno spodoba Ci się nasz nowy projekt: Starship Sanctary. Udaj się wraz z nami w niezwykłą podróż odrywając tajemnice wszechświata na pokładzie gwiezdnego okrętu Sanctuary.
Twoja kajuta już na Ciebie czeka!

lis 5

?Następcy? Edwarda M. Lerner?a

Posted on piątek, Listopad 5, 2010 in Ciekawostki

Niedawno miałem okazję przeczytać interesujący news, w którym zawarte były przewidywania jednego ze światowej klasy naukowców-futurystów, człowieka wielokrotnie nagradzanego prestiżowymi nagrodami, a więc osoby stosunkowo wiarygodnej. Przedstawił on swoją wizję świata w roku 2030. Wedle jego przewidywań do tego czasu zostanie rozwinięta nanotechnologia w takiej formie, która pozwoli przeciętnemu obywatelowi w szybki sposób aplikując nanoboty do swojego organizmu, zwiększać możliwości mózgu, regenerować organy wewnętrzne, czy też na wiele innych sposobów usprawniać pracę i możliwości swojego organizmu. Co więcej naukowiec ów twierdzi, iż aktualizowanie nanobotów o nowe funkcje będzie mogło w łatwy sposób odbywać się także po ich umieszczeniu już w organizmie, za pomocą Internetu i sieci bezprzewodowych.

To, co jeszcze niedawno wydawało się tylko fantazją, staje się powoli coraz realniejszą perspektywą czekającą na nas tuż za rogiem.

Z tym większą ciekawością zwróciłem uwagę na premierę polskiego wydania książki ?Następcy? Edwarda Lernera, poruszającej między innymi tego rodzaju zagadnienie oraz to, do czego może doprowadzić zbyt lekkomyślne używanie dobrodziejstw nanotechnologii.

Dwa fragmenty książki przeczytać możecie tutaj: