RSS Feed
lis 6

Neuroshima – opis systemu

Posted on sobota, Listopad 6, 2010 in Gry Fabularne (RPG)

Neuroshima to wbrew skojarzeniom, nie jest system japoński, chiński, czy koreański – Neuroshima to polski system RPG powstały stosunkowo nie tak dawno, bo w 2003 roku.
Jego realia to klimaty post-apokaliptyczne (po III wojnie światowej) najbardziej przypominające realia kultowych gier z serii „Fallout”, czy realia z filmów „Mad Max”. Można się tu dopatrzeć też inspiracji „Terminatorem”.

(więcej…)

lis 6

CyberPunk 2020 – opis systemu

Posted on sobota, Listopad 6, 2010 in Gry Fabularne (RPG)

Dziś czas na prezentacje kolejnego ciekawego systemu RPG, który budzi moje zainteresowanie.
CyberPunk 2020 to system w realiach tak zwanego cyber-punka ? przyszłość, w której ludzka cywilizacja sięgnęła szczytów technologii, niestety kosztem potężnego szoku kulturowego, oraz zniszczenia większości ekosystemu planety.

(więcej…)

lis 6

World Of Darkness – opis systemu

Posted on sobota, Listopad 6, 2010 in Gry Fabularne (RPG)

World Of Darkness, czyli po naszemu Świat Mroku, albo jeszcze inaczej, skrótowo ? WoD. Świat Mroku to mroczne uniwersum RPG wykreowane przez firmę White Wolf. W ramach World Of Darkness gracze mogą wcielić się w postacie nadnaturalnych istot takich jak Wampiry, Wilkołaki etc., jak i w śmiertelników, często nie mnie ciekawych (Mag, Łowca etc.). W World Of Darkness rzeczywistość czasów obecnych, miesza się z fikcją mrocznych i nadnaturalnych stworzeń i zjawisk.

(więcej…)

lis 5

Magic The Gathering – jak to się zaczęło

Posted on piątek, Listopad 5, 2010 in Gry Fabularne (RPG)

Dawno, dawno temu pewien mało znany amerykański matematyk zjawił się w pewnej mało znanej, raczkującej od 3 lat firmie by przedstawić własny pomysł na grę planszową. Z braku środków finansowych gra powstała jednak w formie karcianej. Nikt wtedy nie mógł przewidzieć, że Magic the Gathering stanie się kultową grą kolekcjonerską, podbijającą serca milionów graczy na całym świecie bijących się o to by zagrać w najbardziej prestiżowych turniejach.

(więcej…)

lis 5

Krew i Rdza 2

Posted on piątek, Listopad 5, 2010 in Gry Fabularne (RPG)

Dobra wiadomość dla fanów post-apokaliptycznego świata Neuroshimy. Już za kilka dni premierę będzie miał nowy, siedemnasty dodatek Krew i Rdza 2, a w nim dziesiątki nowych pomysłów na scenariusze i porad, które zainspirują niejednego Mistrza Gry, czyniąc jego sesje jeszcze bardziej interesującymi. W ramach dodatku poznamy także nowy seting, stworzony specjalnie pod kontem rozgrywki umiejscowionej bezpośrednio w czasie pierwszych dni atomowej apokalipsy.