RSS Feed
sty 8

Warhammer 40k Dawn of War II: Retribution

Posted on sobota, Styczeń 8, 2011 in Gry Komputerowe

Fanom strategicznych gier figurowych, uniwersum Warhammer 40000 przedstawiać nie trzeba.
Tym natomiast, którzy nie wiedzą, o co chodzi, spieszę z pomocą.
Warhammer 40000 to kultowa, figurowa gra strategiczna przedstawiająca świat Warhammera roku 40000, pogrążony w wiecznej wojnie, pełen epickich batalii, heroicznych czynów i fantastycznych frakcji. Niezwykła, toporna a zarazem wysmakowana i oryginalna stylistyka tego systemu, oraz arcyciekawe strony konfliktu i batalie między nimi sprawiły, iż twórcy gier komputerowych już parokrotnie adoptowali ów figurowy świat na potrzeby komputerowych produkcji.
Seria Dawn Of War jest właśnie jedną z nich. W przeciwieństwie do oryginalnego systemu, walkę turową zastąpiono czasem rzeczywistym. Z jakim efektem? Począwszy od części pierwszej Dawn Of War i wszystkich jego dodatków, po część Drugą i jej pierwszy dodatek, seria trzymała i trzyma świetny poziom, urzekając przede wszystkim niesamowitym klimatem, oraz świetnym systemem rozgrywki.
Tym większa radość, gdyż oto nadchodzi drugi dodatek do Dawn Of War II zatytułowany Retribution, w którym do naszej dyspozycji zostanie oddane 6 frakcji, w tym, obecni na załączonym zwiastunie Orkowie.
Zapowiada się wielce smakowity kąsek dla fanów serii, a tym którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać, polecam Dawn Of War II zarówno kampanię jak również jego tryb multiplayer.

gru 10

Kataklizm zwiększa populację.

Posted on piątek, Grudzień 10, 2010 in Gry Komputerowe

Jaki kataklizm może zwiększyć populacje zamiast ją ograniczyć? Oczywiście tylko World Of Warcraft: Cataclysm – najnowszy dodatek do bijącego rekordy popularności MMO ze stajni Blizzard’a. Siódmego grudnia Azeroth powstało z popiołów i ożyło na nowo.

(więcej…)

lis 22

EVE Online: Incursion Trailer

Posted on poniedziałek, Listopad 22, 2010 in Gry Komputerowe

W sieci pojawił się trailer nadchodzącego dodatku do EVE Online – Incursion. Czyżby szykowała się jakaś inwazja? EVE miewało zdecydowanie lepsze zwiastuny dodatków, ale i tak najważniejsze jest to, co sam dodatek wnosi. Gwiezdni kapitanowie już zacierają ręce.:)

lis 8

Deus Ex

Posted on poniedziałek, Listopad 8, 2010 in Gry Komputerowe

Czym jest Deus Ex? Jest to połącznie gry FPP z elemetami typowymi dla RPG (rozwój postacji, ale nie tylko, gdyż w przeciwiestwie do gier typu hack & slash, które też maja „elementy” RPG, tu jednak można ondnaleźć elementy prawdziwego RPGowego grania – świetną fabułę, klimat, nieliniowość, ciekawe postacie etc.).
Co jest najlepsze w Deus Ex? Dla mnie to genialna fabuła i świat trzymający klimat prawdziwego rasowego cyber-punk’a.

(więcej…)

lis 7

The Elder Scrolls III: Morrowind

Posted on niedziela, Listopad 7, 2010 in Gry Komputerowe

Morrowind to trzecia część zapoczątkowanego w 1994 r. cyklu „The Elder Scrolls” – niezwykłych gier cRPG, które chwilami wyprzedzały swoje czasy, lub przynajmniej robiły duże wrażenie.

(więcej…)

lis 6

EVE Online – Świat gwiezdnych pilotów

Posted on sobota, Listopad 6, 2010 in Gry Komputerowe

Postanowiłem przybliżyć Wam dziś niezwykłą grę z gatunku space-mmo, jaką jest EVE Online.

Zainteresuje ona zapewne wszystkich marzących o międzygwiezdnych podróżach, pilotowaniu wspaniałych statków kosmicznych oraz estetów, którzy po prostu uwielbiają podziwiać grafiki związane z kosmosem. Tak estetów, gdyż poza samą rozgrywką trzeba powiedzieć, iż gra jest po prostu piękna tak od strony wizualnej, jak i udźwiękowienia.

(więcej…)

lis 4

Fallout – urok atomowej apokalipsy

Posted on czwartek, Listopad 4, 2010 in Gry Komputerowe
FalloutFallout to dziś kultowa seria gier komputerowych, którą zapoczątkowała w 1997 roku firma Black Isle Studios, a której wydawcą była zasłużona dla branży gier komputerowych firma Interplay.
Dla fana, którym bez wątpienia jestem, wyzwaniem jest określić, czym tak naprawdę jest Falllout i z jakiego powodu, dla niektórych ludzi przerodził się niemal w zjawisko kulturowe i stał czymś więcej niż tylko grą.
.
paź 16

Attack of the 50ft Robot!

Posted on sobota, Październik 16, 2010 in Gry Komputerowe

Niesłychana gratka dla miłośników oldskulowego SF! Gra ?Attack of the 50ft Robot!? to produkcja stylizowana na filmy i komiksy science-fictionz lat 30stych, kiedy kręcono między inni historie o gigantycznych robotach, czy Marsjanach atakujących Ziemię. Cała produkcja, podobnie jak film ?Sky Captain i Świat Jutra? posiada świetnie oddaną stylizację wizualną nadającą jej klimat SF lat 30stych ubiegłego wieku.

Choć nie jest to wysoko budżetowa mega produkcja, z pewnością umili kilka wieczorów fanom tego rodzaju klasyki, a wisienką na torcie niech będzie fakt, że gra jest całkowicie darmowa i do pobrania ze strony producenta:

http://www.attackofthe50ftrobot.com/

Miłej zabawy!